Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015

 

 

Lapkričio 9-15 d.

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai skaitymo iniciatyva suburianti bendram skaitymo džiaugsmui daugybę žmonių. Ši iniciatyva Šiaurės šalyse rengiama 19-tą, Baltijos šalyse - 18-tą kartą. Kasmet į šią iniciatyvą įsitraukia daugiau nei 2000 institucijų. Tai reiškia, kad dešimtys tūkstančių vaikų ir suaugusiųjų tuo pačiu metu 11 skirtingų šalių ir autonominių sričių Šiaurės ir Baltijos šalių regione klausosi to paties skaitomo teksto. Kiekvienais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitė atspindi ir tam tikrą temą, šių metų tema - draugystė.

Tinklalapis http://bibliotek.org/lt

Tekstai skaitymui http://bibliotek.org/lt/medžiaga/tekstai-skaitymui/

 

Skaitomos ištraukos:

1) Maria Parr „Vaffelhjerte“ (Vaflinė širdelė) – jauniesiems skaitytojams (vaikams)

 

 

2) Marjun Syderbø „Kjelnæs Skriva i sandín“ (Rašyk smėlyje) – vyresniesiems skaitytojams (paaugliams)

 

 

Gargždų „Kranto“ mokykloje taip pat vyks ištraukų skaitymai.

Ištraukų skaitymas bus integruotas į keletą pamokų, kuriose kalbėsime apie draugystę, mūsų ir ištraukų herojų draugus, Šiaurės šalis ir jų rašytojus, ragausime vaflinių širdelių ir rašysime draugystės žodžius smėlyje.

Jei nepavyks sudalyvauti tokioje pamokoje, kurioje vyks skaitymai, nepamiršk, kad ir namie visuomet yra žmonių, kurie laukia tavo draugystės. O kas geriau suartina, jei ne puodelis karštos arbatos ir kartu skaitoma knyga?

Junkis prie skaitytojų būrio ir tu!

 

 

Vyresnioji bibliotekininkė

Vitalija Valaikė

 

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2015 m. lapkričio 08 d.