Pasak UNESCO, raštingumas yra „gebėjimas atpažinti, suprasti, interpretuoti, kurti, bendrauti, skaičiuoti ir naudoti atspausdintus bei parašytus duomenis įvairiose situacijose“. Bet vedant statistiką, raštingumas yra apibrėžiamas tiesiog kaip gebėjimas perskaityti ir parašyti paprastą sakinį bet kokia kalba. Rugsėjo 8-18 dienomis Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko įvairios veiklos paminint Tarptautinę raštingumo dieną.

Per geografijos pamokas mokiniai ieškojo įdomių faktų apie Europos šalių istoriją, gamtą, kultūrą, įžymius žmones ir kt. Mokiniams talkino geografijos mokytoja A. Remeikienė.

Po to mokiniai kūrė mįsles-eiles apie pasirinktas Europos šalis lietuvių ir anglų kalbomis. Mokiniams padėjo lietuvių kalbos mokytojos J. Marcinkevičienė, I. Žukauskienė, S. Sičiūnienė, anglų kalbos mokytojos S. Mineikienė, V. Žvinklienė, A. Jeriomenkienė, R. Juodeikienė ir V. Petkienė.

Mokiniai sukūrė mįslių-eilių rinkinį „Kelionė po Europą poezijos traukiniu“.

Paskaitykite ir atspėkite kokios šalys yra aprašytos šiose mįslėse-eilėse.

UNESCO koordinatorė

Vilma Petkienė