Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje jau tradicija tapo organizuoti Klaipėdos rajono mokyklų moksleivių edukacinį žaidimą anglų kalba „Protų kovos“. Šiemet jis vyko gegužės 11d. Nors mūsų protėviai mokė namus branginti; buvo tvirtinama, kad be namų, ugnies ir šilumos neišgyvensi. Šiuolaikinis žmogus kapitalistinėje kultūroje nebeturi šaknų, jis nebetenka namų jausenos, būdingos ankstesnėms kartoms, kur žmogus natūraliai siejosi su gimtine, namais, šeima... Šiais laikais namai yra aktualiausia socialinė ir ekonominė šių dienų žmogaus problema. „Aš ir psichologija“ atliktos apklausos rezultatai rodo, kad 60% respondentų namai yra vieta, kur tikrai gali būti savimi, atsipalaiduoti iki giliausių sielos kertelių, o apie 20% apklaustųjų tiesiog nežino, kur yra jų tikrieji namai. Namai – būstas, būtina žmogiškosios egzistencijos sąlyga. Kas gi yra namai, ar svarbu yra turėti namus? Kiekvienam žmogui žodis „namai“ turi kitokią reikšmę. Vieniems tai yra mylinti ir laukianti šeima, o kitiems – tai tik sienos, pastatas, būstas, kambariai ir baldai. Idealių namų, kaip ir idealios šeimos, niekad nebuvo, nėra ir nebus. Namai nuolatos yra kuriami, kaip ir idealas – visuomet tik siekiamas. Todėl jie tokie svarbūs – kaip žmogaus dvasinio augimo sąlyga nuo kūdikystės iki senatvės.

Žaidimo-viktorinos tikslai – skatinti kultūrinį ir sociokultūrinį pažinimą. Plėsti mokinių žinias apie kitų tautų namus, lavinti anglų kalbos įgūdžius, skatinti mokinius savarankiškai mokytis bei ieškoti informacijos, lavinti loginio mąstymo įgūdžius bei ugdyti mokinių kūrybiškumą, sudaryti galimybę gabiesiems mokiniams įsivertinti savo žinių ir gebėjimų lygį bei ugdyti komunikacinius įgūdžius.

„Protų kovose“ dalyvavo devynios 7-8 klasių mokinių komandos iš Klaipėdos rajono mokyklų. Komandų dalyviai atsakinėjo į klausimus keturiuose žaidimo turuose: Patarlės, citatos ir posakiai apie namus; Namų tipai pasaulyje; Kambariai, aplink namus ir namo dalys; Bekingemo rūmai – karalienės rezidencija Londone.

Vertintojų komisija įvertino ir kūrybinius komandų pasirodymus – sukurtus eilėraščius namų tematika iš duotų „žodžių debesų“. Žaidimo nugalėtojai, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos komanda, buvo apdovanoti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus įsteigtais prizais ir Klaipėdos rajono švietimo centro diplomais. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komanda šį kartą liko antroje vietoje (mokyt. V. Petkienė ir A. Jeriomenkienė). Trečią vietą užėmė Klaipėdos rajono Dituvos pagrindinės mokyklos mokiniai.

Renginio iniciatorė anglų kalbos mokytoja V. Žvinklienė, o klausimus padėjo parengti dalyvavusių mokyklų anglų kalbos mokytojai. Dėkojame aktų salę dekoravusiai pavaduotojai I. Rankelienei, muzikos mokytojui R. Stoškui ir choreografei V. Zacharevičienei.

Kitąmet tikimės, kad nauja anglų kalbos edukacinio žaidimo tema vėl suburs įvairių rajono mokyklų mokinius pasivaržyti.

Vilma Žvinklienė,

anglų kalbos mokytoja metodininkė