Kovo 22, 23 dienomis Klaipėdos rajono pradinių klasių mokiniai vėl buvo pakviesti į „Žiniuko mokyklėlės“ paskaitas. Jose vaikai ne tik klausėsi, bet ir atliko praktines užduotis.

Kovo 22 dieną vyko du užsiėmimai. Pirmajame su 2-4 klasių mokiniais bendravo VŠĮ „Robotikos studijos“ direktorius vyr. robotikos mokytojas Aurimas Mikužis. Paskaitoje dalyviai daug sužinojo apie robotus, kosmoso platybes. Dirbdami komandose, kartu kūrė robotus ir juos konstravo. Buvo tikrai įdomu. Dalyvavo 20 vaikų.

Tą pačią dieną 1-4 klasių mokinius į Gargždų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią pakvietė Gargždų vaikų muzikos mokyklos mokytojas metodininkas, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios choro vadovas, vargonininkas Petras Katauskis. Vaikai susipažino su vargonų istorija, struktūra, pajuto vargonų garsų grožį.

Kovo 23 dieną vyko trys paskaitos. Pirmiausiai 1-4 klasių pradinukai aplankė Gargždų krašto muziejų. Čia vyko net du užsiėmimai. Gargždų krašto muziejaus edukatorė Gintarė Sargūnaitė, kuratorė Neringa Stonkutė ir istorikė (muziejininkė) Kristina Skiotytė supažindino dalyvius su Gargždų miesto herbo istorija. Vaikus nudžiugino praktinė užduotis. Reikėjo iš lauro lapų suklijuoti savo miesto herbą. Jį galėjo pasilikti prisiminimui.

Pradinukams labai patiko tema apie tarpukario Gargždus. Muziejaus darbuotojos ne tik suteikė žinių, bet ir pasiūlė atlikti žaismingą užduotį, kurios metu reikėjo praeiti muitinės patikrą. „Teisėtai“ kirtę sieną buvo apdovanoti.

Tą pačią dieną į užsiėmimą 2-3 klasių mokinius pakvietė Gargždų „Kranto pagrindinės mokyklos mokytojos metodininkės Rima Smirnovienė ir Virginija Milaknienė.

Vaikams patiko dalyvauti maloniame ir greitame kūrybiniame procese. Užsiėmime sukūrė savitą, originalų paveikslėlį, kurį nešėsi į namus. Stebėjosi, kad darbas, kūrybiškai panaudojant vaškines kreideles, taip gražiai atrodo.

Visos paskaitos buvo organizuojamos netradicinėse edukacinėse erdvėse. Vaikams patiko temų įvairovė, laikas, praktinės užduotys, žaidimai. Tėvams buvo ramu, nes žinojo, kad jų vaikai tuo metu buvo saugūs.

„Žiniuko mokyklėlėje“ siekiama atskleisti vaikų gabumus ir padėti jiems vystytis, skatinti domėtis mus supančiu pasauliu, padėti suprasti mokslo naudą, suteikti žinių apie profesijas. Veikla grindžiama aktualumo, demokratiškumo, prieinamumo, savanoriškumo principais.

Mokyklėlės veiklą koordinuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė ir Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Rankelienė. Veiklą organizuoja Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojų metodinė grupė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Rankelienė.

Klaipėdos rajono pradinukai džiaugiasi, kad yra tokia mokyklėlė ir atostogų metu visuomet aktyviai lanko paskaitas.

Džiugu, kad mūsų „Žiniuko mokyklėlė“ jau žinoma ne tik rajone, bet ir už jo ribų.

 

Justina Monstavičienė

 

Foto albumas >>

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2016 m. balandžio 03 d.