Vaikų Kūrybinės Iniciatyvos Fondo (VKIF) vertimų projekte „Tavo žvilgsnis 2016“ šiemet dalyvavo net 68 mokiniai besimokantys 4-10 klasėse.

Kadangi buvo norinčių išbandyti savo jėgas versti iš dviejų skirtingų kalbų, renginys buvo organizuojamas dvi dienas. Sausio 27 dieną 13 mokinių vertė tekstus iš rusų kalbos (mokinius ruošė mokytojos E. Rybakova ir J. Žemgulienė) ir 1 mokinysiš vokiečių kalbos (mokytoja L. Sūkurienė).

Sausio 28 dieną net 54 mokiniai vertė tekstus iš anglų kalbos (mokinius ruošė mokytojos A. Jeriomenkienė, R. Juodeikienė, S. Mineikienė, V. Petkienė ir V. Žvinklienė).

Versdami tekstus moksleiviai galėjo naudotis žodynais. Vieni rašė ranka, kiti – kompiuteriu. Verčiant pasirinktą tekstą laikas nebuvo ribojamas.

Mokomasis vertimas yra puiki, kiek netradicinė galimybė mokytis kalbų – tiek užsienio, tiek gimtųjų. Vertimai – tai ir mokymo forma, ir mąstymo pratimai, ir proto lavinimas.

Vertėjo pareiga kuo geriau, kuo tiksliau išversti tekstą. Vykdydamas „gero vertimo“ reikalavimus vertėjas net pats to nesiekdamas ir nepastebėdamas tobulina gimtąją kalbą, nes privaloma išlaikyti tą patį bendrąjį kūrinio (teksto) stilių, reikia sukelti tokią pat skaitytojo reakciją kaip ir originalas, be to, vertimas turi skambėti natūraliai.

Vertinant mokinių darbus dėmesys bus kreipiamas į vertimo ir originalo adekvatumą, įtaigumą, sakinio sklandumą, bendrą kalbos stilių, kūrinio nuotaikos atitikimą, gramatines ir kalbos klaidas.

Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir mokytojų entuziazmu bei laukiame rezultatų. Geriausių darbų autorių sąrašas bus paskelbtas 2016 m. gegužės pabaigoje.

Užsienio kalbų mokytojų metodinės grupės pirmininkė

Sonata Mineikienė