Žiemos atostogų metu, sausio 5-6 dienomis, rajono pradinukai nenuobodžiavo. Jie skubėjo į ,,Žiniuko“ mokyklėlės žiemos sesijos užsiėmimus. Dvi dienas vaikai galėjo dalyvauti penkiuose užsiėmimuose.

Pirmajame užsiėmime – „ANALIZUOJU, MAKETUOJU…“ - Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Violeta Liuksienė vienai valandai atidarė „mažo tiražo spaustuvę“. Vaikai įsitikino, kad kompiuteris – ne tik žaidimams žaisti. Patys tapo ir leidėjais, ir maketuotojais. Sukūrė skelbimą, kvietimą ar sveikinimą.

Užsiėmimą „ISLANDIJA – LEDO IR UGNIES ŽEMĖ“ vedė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojos metodininkės Vilma Petkienė ir Vilma Žvinklienė. Jos pakvietė „nukeliauti“ į Islandiją – neįtikėtinų kontrastų šalį. Šioje paskaitoje aktyviųjų metodų pagalba mokiniai gilino anglų kalbos žinias ir sužinojo, kas sieja Lietuvą ir Islandiją.

Karpinių paslaptis vaikams atskleidė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos metodininkės Giedrė Jucienė ir Jūratė Feigytė.

Į „PROTŲ MŪŠĮ“ 2-3 klasių mokinius pakvietė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Vilma Stonkienė. Čia pradinukų laukė įdomios ir prasmingos užduotys, darbas komandose, gera nuotaika.

Šių metų naujovės laukė paskaitoje „AMATĄ TURĖSI – VARGO NEREGĖSI“. Jos metu pranešimus skaitė jaunieji lektoriai – patys pradinukai. Augustas Stonys Gargždų “Kranto” pagrindinės mokyklos 4 a klasės mokinys, kurį ruošė mokytoja Danutė Elena Raudienė, supažindino su geologo profesija „GEOLOGO PROFESIJA – GAMTAI IR VISUOMENEI“. Geologas Albinas Žvirblis, Augusto senelis, filmuotoje medžiagoje, kurią pateikė Augustas, kreipdamasis į ,,Žiniuko mokyklėlės“ klausytojus, papasakojo apie Lietuvos gelmių turtus, kas yra po mūsų kojomis, kas vyksta gelmėse, kaip rasti ir įvertinti gelmių išteklius ir kaip tai veikia mūsų gyvenamą aplinką.

3c klasės mokiniai Mikas Grikšas, Benediktas Motuzas, kuriuos ruošė mokytoja Vaidutė Mažeikienė, pristatė pranešimą „ŪKININKAVIMAS SVEIKOJE APLINKOJE“.

Biomedicinos mokslų daktarė, „Ekoakademija“ įkūrėja ir vadovė, Gargždų vietos veiklos grupės pirmininkė Loreta Motuzienė, Benedikto mama, papasakojo apie ūkininkavimą sveikoje aplinkoje, grūdų sėjimą ir javapjūtę, pamokė pagaminti šiaudų sodus. Buvo labai įdomu.

Norisi pasidžiaugti, kad paskaitose vaikai buvo aktyvūs, žingeidūs, kūrybingi. Šiemet sulaukėme 136 vaikų, kuriems įteikti klausytojų pažymėjimai. Dėkojame lektoriams sumaniai pravedusiems užsiėmimus. Džiaugiamės gražiu tėvų-vaikų-mokytojų bendradarbiavimu ir bendravimu.

Jolanta Gilvonauskienė

Pradinių klasių mokytoja metodininkė