Penktą kartą Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ kvietė žmones dovanoti vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkė V. Valaikė taip pat organizavo šią akciją. Klasių vadovės ir mokytojos kvietė akcijoje aktyviai dalyvauti mokinius, siuntė elektronines žinutes tėveliams. Per socialinių tinklų grupes bibliotekininkė V. Valaikė visus gargždiškius ragino dalyvauti, bendradarbiavo su vaikų žaidimų kambario „Kūlverstukų šalis“ vadove Asta Malūke. Padarė knygų dėžę, kurioje visi žaidimo kambario lankytojai turėjo galimybę palikti dovanojamų mokyklos bibliotekai knygų.

Bibliotekininkė V. Valaikė akcentavo, kad sulaukė tikrai puikių, netgi naujų ir labai vaikų laukiamų knygelių. Labiausiai nustebino surinktos dvi šiuo metu populiariausios vaikų knygų serijos - L. Žutautės „Kakė Makė“, J. Kinney „Nevykėlio dienoraštis“ . O iš viso buvo surinktos 72 knygos.

Aktyviausi dovanotojai buvo pradinių klasių moksleiviai ir jų tėveliai. O 1a klasės mokiniai su mokytoja J. Monstavičiene mokyklos bibliotekai padovanojo net 20 knygų. Šiai dosniausiai klasei mokyklos bibliotekininkė pažadėjo iškepti ir padovanoti pyragą, o kitoms akcijoje aktyviai dalyvavusioms klasėms bus įteikti padėkos raštai.

Lietuvių kalbos mokytoja S. Sičiūnienė