Psichologės Ramunės Želionienės teigimu, vaikams naudinga, kai jų tėvai aktyviai domisi mokyklos gyvenimu ir randa veiklų joje. Tuomet didėja vaikų motyvacija mokytis ir susidomėjimas ugdymo veiklomis. „Bendra veikla kuria bendruomenę ir išlaiko ryšį tarp tėvų, vaikų ir mokytojų“, — teigia psichologė.

Mūsų mokyklos pradinių klasių tėveliai tikrai aktyvūs ir puikūs mokytojų pagalbininkai. Jau tapo tradicija, kad kartą per metus, minint Tarptautinę Mokytojo dieną, pamokas veda mokinių tėveliai. Jų nekantriai laukė mokinukai, nes jos visada įdomios ir kitokios nei visada.

1b klasėje pirmoji mokytojos pareigas perėmė Armandos mama Daiva Pociuvienė. Ji vaikus supažindino su savo, plataus profilio kirpėjos, profesija. Pabrėžė, kad norint tapti gera kirpėja, reikia gerai mokytis, lankyti įvairius kursus, tobulėti. Kitą pamoką mokytoja tapo Smiltės mama vaistininkė Aksana Šlušnienė. Ji pasakojo apie vitamino C, žuvies taukų, geležies svarbą vaikų augimui ir vystymuisi. Vaikai ragavo vitaminą C, žuvies taukus, geležies papildą. Labiausiai patiko vitaminas C. Vaišino obuoliais, pasakojo apie vaistažolių naudą. Pavaišino ir vaikiška ekologiška vaistažolių arbata su medumi. Po šių pamokėlių daugelis vaikų panoro ateity pasirinkti kirpėjo ar vaistininko profesiją.

1c klasėje pamoką apie sveiką gyvenseną, dantukų priežiūrą pravedė Igno mama Daiva Daukantė, burnos higienistė. Ji paaiškino vaikams, kas yra sveika gyvensena, kaip svarbu užsiimti fizine veikla, sveikai maitintis. Kalbėjo apie veiklos ir poilsio derinimo, asmens ir aplinkos švaros svarbą. Pamokos pabaigoje mama-mokytoja konsultavo vaikučius dėl burnos priežiūros: apžiūrėjo dantukus ir perspėjo, kam reikia apsilankyti pas odontologą. Pirmokėliai labai džiaugėsi pamoka ir dėkojo Igno mamai.

Pirmoji 2a klasės pamoka vyko vaikų bibliotekoje. Ją vedė Vaidilutė Rogienė. Antrą pamoką, apie policijos darbą, vedė Dominyko tėtis R. Lavrentjevas. Trečiąją pamoką, dailės-technologijų, įdomiai pravedė Nedo mama Edita Druskinienė.

Žolininkė Bružienė lankėsi 2b klasėje. Pamokoje ji vaikus supažindino su vaistažolių nauda žmogaus organizmui. Per antrąją pamoką, kurią vedė dvi mamos, R. Karnauskaitė ir Neringa Poškienė,  vaikai mokėsi gaminti sveikas vaisių salotas.

2d klasės mokiniai džiaugėsi tėvelių vedamomis pamokomis. Ridana ir Vitalijus Aleksos vaikus supažindino su pasienio darbuotojų darbo ypatumais, parodė kokia yra jų apranga, amunicija. Didelio susidomėjimo sulaukė sienos pažeidėjo sulaikymo procedūra. Daugelis vaikų norėjo pabūti sulaikomo asmens vietoje arba pasimokyti, kaip reikia vykdyti sulaikymą. Pavasarį visus pakvietė apsilankyti savo darbovietėje. Kitą pamokėlę vedė Ulrika Mažutienė. Ji nukėlė į natūralios kosmetikos fabrikėlį, paaiškino kuo skiriasi kosmetika pagaminta iš ekologiškų ir neekologiškų medžiagų. Vaikai galėjo pauostyti įvairius eterinius aliejus, mokėsi pasigaminti rankų kremą iš natūralių medžiagų. Pamokėlės pabaigoje džiaugėsi gražiai supakuotomis, savo rankų darbo dovanėlėmis.

Pasigaminti papuošalas iš vilnonių siūlų buvo galima 3a klasėje, nes to mokė Augusto mama Zosė Stonienė.

3b klasėje taip pat vyko įdomios pamokos. Igno mamytė Asta Riaukienė Lietuvos kontūriniame žemėlapyje mokė pažymėti didžiuosius Lietuvos miestus, valstybės sieną. Nedo senelis Kazimieras Sermontis mokinius sudomino savo pomėgiu, stebėti ir fotografuoti mikropasaulį. Parodė ir padovanojo klasei nuostabių nuotraukų.

3c klasės mokiniams netrūko įspūdžių pamokoje „Auginu medelį“, kurią vedė Indrė Žiedienė, o jai talkino Dalia Alsienė.

Kūno kultūros pamoką 4a klasėje vedė buvusi mokytojos J.Monstavičienės mokinė Evelina Lekstytė. Ji dabar mokosi „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Vaikams labai patiko naujoji mokytoja. Evelina išmokė naujų žaidimų, estafečių. Ši pamoka suteikė mokiniams daug džiaugsmo. Pasaulio pažinimo pamoką apie žmonių organizmui reikalingas medžiagas, vitaminus, maisto papildus, arbatžoles vedė Nedo mama, farmacininkė Aksana Šlušnienė. Vaikai pasijuto kaip vaistinėje. Mama papasakojo, kam reikalingi vitaminai, kada juos vartoti. Davė paragauti žuvų taukų, vitaminų. Mokiniai atliko praktines užduotis. Ši pamoka vaikams paliko didelį įspūdį ir suteikė daug žinių.

4c klasėje vyko pamoka, kurios tema „Žalieji priešpiečiai“. Ketvirtokai mokėsi gaminti vaisinius desertus, serviruoti stalą. Pamoką vedė Virginija Budvytienė ir Aušra Vičulienė.

Nuoširdžiai ačiū mamoms, tėčiams, seneliams už pravestas įdomias, daug žinių ir džiugių akimirkų, teigiamų emocijų suteikusias pamokėles.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Jolanta Gilvonauskienė