Spalio 2 dieną 1b klasės mokiniai lankėsi mokyklos bibliotekoje. Bibliotekos vedėja mokytoja Monika Vaišnorienė vedė pamoką „Augu skaitydamas“. Vaikai apžiūrėjo knygelių parodėlę, biblioteką, kuri jiems pasirodė tarsi labirintas. Sužinojo, kokių taisyklių turi laikytis bibliotekos lankytojas, kaip pasikeisti knygeles. Išklausę eilėraštuką apie knygelių saugojimą, patys pasakojo, kaip reikia „aprengti“ knygeles aplankalu, jas imti tik švariomis rankomis ir nelankstyti lapų. Mokytoja vaikus palydėjo į mokyklos skaityklą. Skaityklos vedėja mokytoja Dalia Jokubauskienė supažindino su skaityklos veikla ir pakvietė vaikus lankytis kuo dažniau.

Bibliotekininkė paaiškino, kad knygeles jau galima skaityti ir elektroninėje bibliotekoje. Bet kartu su vaikais priėjo vieningos nuomonės, kad bibliotekos knygutę gali skaityti kada nori ir kur nori. Ją gali prieš miegą paskaityti ir mama ar tėtis. Tad paragino vaikus tapti aktyviais bibliotekos lankytojais ir skaitytojais. Priminė, kad perskaitytą knygutę reikia nepamiršti grąžinti į biblioteką. Kiekvienas mokinys išsirinko patikusią knygutę. Atsidėkodami už įdomų užsiėmimą pirmokai pasižadėjo saugoti knygeles ir tapti tikrais knygų mylėtojais.

Virginija Milaknienė,

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos