Rugsėjo 8-oji – Tarptautinė raštingumo diena, kurią Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) mini jau daugiau nei 40 metų. Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje taip pat buvo paminėta Tarptautinė raštingumo diena. Įvairių klasių mokiniai šią dieną paminėjo skirtingai.

8a klasės mokiniai lietuvių kalbos pamokos metu (mokytoja I.Žukauskienė) diskutavo ir rašė pastraipas „Kas yra raštingumas šiandien?“.

Pateikiame mokinių mintis:

Ditrichas — „Raštingumas yra labai svarbus šiuolaikiniam žmogui, nes sunku įsivaizduoti gyvenimą be rašto“.

Augustė – „Neraštingi žmonės sunkiau randa darbą visuomenėje“.

Karolis — „Norint tapti raštingu reikia ilgai ir sunkiai dirbti“.

Gustė — „Kiekvienoje šalyje yra skirtingas raštingumo lygis“.

Austėja — „Išsilavinęs žmogus turi kitų žmonių pagarbą“.

Ugnė — „Raštingas žmogus turi savo nuomonę ir yra vertas būti išklausytas“.

Eglė — „Be raštingumo pasaulis būtų blogesnis ir nesuprantamas“.

Emilija — „Raštingumas turi ateiti į kiekvieno mokinio širdį“.

Laurynas – „Tai lyg kvėpavimas. Jei nemoki rašyti, tai bus sunku gyventi tarp raštingos visuomenės žmonių“.

Patrikas — „Be raštingumo nebūtų istorijos, technologijų ir susisiekimo“.

6b klasės mokiniai (mokytoja I.Žukauskienė) diskutavo ir kūrė eilėraščius.

6a klasės mokinės Gabrielės eilėraštis:

Ryte

Atnešė

Šokoladinį

Tortą

Arbatos

Saldžios.

Gabijos eilėraštis:

Rinko riešutus vaikai

Atkeliavo du varnai

Šokdami šokelį gražų

Tuoj ir tigras atkeliavo

Atsinešęs pyragaitį

Susibūrė į giraitę.

6 b klasės mokiniai (mokytoja L.Pilkaitienė) sudarinėjo kryžiažodžius, kuriuose buvo užšifruotas žodis RAŠTINGUMAS.

7-8 klasių mokiniai bandė atsakyti į klausimą, kaip atrodytų pasaulis, jei nebūtų rašto.

Penktokai dalyvavo karštoje diskusijoje, kurią apibendrino taip: ,,Jei nebūtų rašto, mes gyventume tamsoje“.

Anglų kalbos pamokų metu (mokytojos V.Žvinklienė, S.Mineikienė, R.Juodeikienė, A.Jeriomenkienė ir V.Petkienė) mokiniai dailyraščiu rašė tekstus ir išrinko dailiausiai parašytą tekstą. Atrinkti mokinių darbai buvo eksponuojami mokykloje.

Per rusų kalbos pamoką (mokytoja J.Žemgulienė) mokiniai rašė abėcėlę ant klevo lapų. Taip pat mokiniai žiūrėjo ir aptarė dokumentinius filmus apie raštingumą pasaulyje ir Lietuvoje.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė

Vilma Petkienė