Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mergaičių futbolo komanda IX Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje laimėjo zonines varžybas ir pateko į ketvirtąjį etapą, kuriame kovos dėl galimybės žaisti finale.

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė globoja Lietuvos mokinių olimpinį festivalį. Jį organizuoja LR švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Per sportą siekiama ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį tautines vertybes. Atskirų sporto šakų varžybos vykdomos prisilaikant olimpinių žaidynių protokolo ir ceremonijų. Festivalio baigiamoji šventė numatyta kitų metų birželio 7 dieną, į kurią turime vilčių patekti ir mes.

„Kranto“ komandą atstovauja futbolo aistruolės pusseserės Augustė ir Roma Mikalauskytės, Paulina Narbutaitė, Ieva Liuksaitė, Akvilė Petrušinaitė, Roberta Tarasevičiūtė ir Karolina Ubartaitė. Įveikusios kitas Gargždų ir Priekulės bendrojo ugdymo mokyklų komandas, septintų–aštuntų klasių moksleivės iškovojo teisę dalyvauti zoninėse festivalio varžybose. Jos praeitą penktadienį įvyko Klaipėdos miesto Vitės pagrindinėje mokykloje. Čia susitiko 5 komandos iš Šventosios, Rietavo, Klaipėdos, Kretingos ir Gargždų. Mes patekome į pogrupį su Klaipėda ir Kretinga ir laimėjome abu susitikimus. Prieš Klaipėdą iškovojome 2 taškų persvara (2:0). Rezultatu 3:0 nugalėjome ir kretingiškes. Pusfinalyje susirungėme su komanda iš Rietavo. Sėkmė ir vėl mus lydėjo – varžybos baigėsi 3:0. Kito etapo varžybos vyks sausio 10–12 dienomis. Jeigu jose pasirodysime puikiai, sausio 25–26 tikimės žaisti finale.

Varžybose netrūko gerų emocijų. Mergaitės palaikė vienos kitas, ypač susidraugavo su kretingiškėmis. Laisvalaikiu Paulina lanko futbolo treniruotes, Roma – lengvąją atletiką, Augustė – stalo tenisą. Džiaugiuosi šauniomis sportininkėmis, kurios ryžtingai kovoja aikštelėje.

Dėkojame „Kranto“ pagr. m-klos direktoriui E.Žiedui už suteiktą galimybę dalyvauti festivalyje ir mergaičių tėveliams už palaikymą.

Vyr. mokytojas,

treneris Giedrius Ratkus