Mūsų mokykla jau antrus metus dalyvauja tarptautinėje Aplinkosauginio švietimo fondo (Foundation for Environmental Education — FEE) Gamtosauginių mokyklų ir Wrigley bendrovės fondo kampanijoje „Mažiau šiukšlių“ („Litter less“ Campaign). Apie tai mokyklos bendruomenė informuojama išleistame informaciniame stende.

Iš viso šioje kampanijoje 2013/2014 m.m. dalyvauja Gamtosauginės mokyklos iš 20 šalių.

11 milijonų moksleivių iš 52 šalių lapkričio 7 dieną įsijungė į Gamtosauginių mokyklų programos Pasaulinės veiklos dienos akcijas.

Akcijos idėja – aktyvi daugumos Gamtosauginių mokyklų aplinkosauginė veikla tuo pačiu metu. Akcijos interneto svetaine: www.eco-schools.org/wda

Šiais metais pasirinkome aplinkosauginę temą – „Daiktai atgyja’’. Akcijos mokykloje tikslas - gilinti praktinius mokinių įgūdžius šiukšlių tvarkymui ir jų panaudojimui puošiant artimiausią aplinką. Akcijoje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Jos metu kiekviena pradinė klasė iš antrinių žaliavų parengė po 1-2 darbus. Jie visi funkcionalūs bei gali papuošti klasės ar namų interjerą. Akcijos metu mokiniai ne tik įgyvendino savo sumanymus, mokėsi bendradarbiavimo, draugiškumo, bet ir įgijo praktinių įgūdžių, kuo mažiau šiukšlinti, kaip paversti buitines atliekas naudingais daiktais. Darbai buvo eksponuojami parodoje, kurią organizavo Tarptautinės kampanijos „Mažiau šiukšlių“ mokyklos gamtosauginis komitetas antro aukšto fojė.

Jolanta Gilvonauskienė,

Tarptautinės kampanijos „Mažiau šiukšlių“

mokyklos gamtosauginio komiteto narė

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13