Gegužės 2 dieną Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyba Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytojams pasiūlė sudalyvauti kvalifikacijos tobulinimo programoje „Šilutės krašto etnokultūra ir netradicinės pamokos“.

Lankėmės Šilutės Žibų pradinėje mokykloje. Mokyklos direktorė Elena Šarkienė bendrais bruožais papasakojo apie mokyklą. Dainelę dūdelėmis sugrojo pradinių klasių mokiniai.

Šilutės muziejaus darbuotoja Roma Šukienė daug įdomaus papasakojo apie XIX – XX a. pr. pamaryje gyvenusių žmonių buitį, papročius. Muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė nustebino prakalbusi senąja šišioniškių tarme.

Šiltai Salos etnokultūros informaciniame centre sutiko ir centro direktorė Birutė Servienė, kuri supažindino su įžymiomis Rusnės salos vietomis, šių vietų gyventojų žvejybos tradicijomis. Pavaišino žuviene, pagaminta pagal senovišką Rusnės žvejų receptą.

Patyrėme daug malonių akimirkų. Turėsime ką papasakoti ir mokiniams.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Rasa Jeriomenkienė